włoska restauracja Kraków centrum

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród szerokich alternatyw, jakie daje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość aromatów, kolorów i duża dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne dania włoskie

Makarony są podstawą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. zobaczcie jaka fajna restauracja Owoce morza, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, powodują, że makarony można jeść każdego dnia.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, tortellini, ravioli i liczne desery – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mozarelli i pecorino.
Zobacz film