Co zjeśc w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ restauracji. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, pożywne i ceszy oko. Oczywiście najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Bardziej wrażliwi konsumenci próbują rzadsze dania obiadowe – risotto, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską należy przyjrzeć się kilku istotnym elementom: jak wiele składników rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w menu są też mniej znane dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków i potrawy z różnych zakątków kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski nastrój.

Kuchnia włoska jest prosta, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wino włoskie

Żadna szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może zapominać wina. Posiłek na włoską modę z całą pewnością musi obejmować też trunek. Kieliszek białego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji kanon. Dobra restauracja włoska Kraków Najbardziej znane wina z Włoch to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia a także monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać szeroką kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez wahania trzeba wybrać się do restauracji, która jest w stanie podać nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film